niedziela, 5 lutego 2017

Olśnienie! Już wszystko rozumiem.

Nasz pan i władca ogłosił kiedyś, że stworzy nową klasę ludzi (sic!).  Nie bardzo wiedziałam jak się do tego zabierze,  co niestety źle świadczy o moim intelekcie, ale teraz już mnie olśniło.  Dokona tego przez edukację naszych dzieci w szkołach – przecież tak właśnie kształtuje się nowe pokolenie.

Napisze się im nowe podręczniki do historii, w których, owszem, będzie Solidarność, ale bez Wałęsy, który wśród myślących osób w Polsce oraz wszystkich w innych krajach jest słusznie przedstawiany  jako instygator ruchu wolnościowego, cokolwiek by zawinił w młodszym wieku.    Zapewne, chociaż to jeszcze nie obiło mi się o uszy, będą też lekcje na temat „zamachu” smoleńskiego – co z tego, że nieudowodniony, ważne, że sentyment jest patriotyczny.  Kiedyś pokłóciłam się e-mailowo z producentem zabawek edukacyjnych, który na mapie Europy zaznaczył miejsce „zamachu smoleńskiego” i okropnie się wzburzył, kiedy mu zwróciłam  uwagę, że, jako jego opinia a nie fakt, nie powinno to figurować  w materiałach do nauczania.  Już takie naprawianie historii przerabiałam w liceum w latach 1964 - 1968, na szczęście moi światli rodzice ochronili mnie przed kompletnym wypraniem mózgu.

Na próbnej maturze da się uczniom  zadanie z obrazkiem, gdzie mężczyzna pochyla się nad wózkiem z niemowlakiem, z pytaniem czy to jest  wizerunek tradycyjnej rodziny, a prawidłowa odpowiedź będzie brzmiała, że nie, bo to matka ma się zajmować dziećmi, a ojciec ma dostarczać środków do życia i reprezentować rodzinę.  To nie mój wymysł, gdzieś przeczytałam o takim zadaniu, ale już nie pamiętam gdzie.

Religia, oczywiście, będzie: katolicka. Sama jestem tego wyznania, ale dlaczego wmuszać ją wszystkim? Wydawało mi się, że moim kraju jest wolność wyznaniowa, ale może to mi się tylko przyśniło?

Na lekcjach o wychowaniu w społeczeństwie (bo o wychowaniu seksualnym nie ma co marzyć) dzieciaki dowiedzą się bajek o tym,  że stosunek przerywany i używanie prezerwatywy prowadzą do raka piersi, a w najlepszym wypadku do rozwodu, wpajanych im dlatego, żeby broń Boże nie pokusiły się na takie metody.

Ciekawa jestem, jak będzie wyglądał program nauczania biologii, tej części, która uczy o zwierzętach.  Pantofelek i rozwielitka są chyba bezproblemowe, bo za małe, ale co z tymi, które nie wiążą się w pary na całe życie, albo z tymi, gdzie samiec wychowuje młode?  Toż przecież nie można dzieciom takich rzeczy opowiadać, doprowadzi to, tak jak Unia Europejska, do zniszczenia polskiej tradycyjnej rodziny.  A co z anatomią? Jeżeli ten przedmiot w ogóle pozostanie w programie nauczania, to koniecznie trzeba będzie usunąć wszelkie wzmianki o genitaliach (bo służą do uprawiania seksu), chociaż narządy rozrodcze chyba muszą być uwzględnione, skoro kobieta ma być postrzegana jedynie jako wylęgarnia.

Matematyki też się nasze pociechy nie nauczą, bo odpowiedzialna pani minister nie rozróżnia cyfr od liczb. A zresztą, po co im to? Wystarczy ufnie i ślepo iść za wodzem i wszystko będzie dobrze. Tak jest przecież łatwiej i wygodniej, myśleć nie trzeba, a myślenie to wysiłek i jeszcze może przysporzyć kłopotów, więc to wszystko dla ich dobra.

Innych przedmiotów nie potrafię przewidzieć.  Fizykę i chemię raczej trudno będzie „naprawić”, ale np. geografia może być podatna na ulepszenia.  A nauczanie języków obcych?  Może niepotrzebne (chyba, że szpiegom), bo Polska jest dla Polaków i nikogo innego nam nie trzeba.

Genialny taktyczny ruch naszego panującego!  Jeżeli nauczyciele zaprotestują, to przeciw samorządom, a nie przeciw rządowi, a niezależne samorządy trzeba unicestwić, bo oczywiście są zbyt niezależne.

7 komentarzy:

 1. ~Antoni Relski7 lutego 2017 00:02

  Kreślisz czarny scenariusz
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świat bez Wałęsy nie byłby dzisiejszym światem.
  Moim skromnym zdaniem, powinien jasno i klarownie wyjaśnić Polakom, iż do pewnych działań potrzebna była zdrada.
  Wałęsa był potrzebny wszystkim, gdyby nie on, w Niemczech doszłoby rónież do przelania krwi.
  Zanim rzucimy mięsem w naszego Bolka, należy się zastanowić, co zrobiłby każdy jeden przywódca Polski, w tamtych czasach,bezwarunkowego podporządkowania Rosji???
  Potrzebny był Bolek - bez nigo nie ruszyłoby nic.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świat bez Wałęsy nie byłby dzisiejszym światem.
  Moim skromnym zdaniem, powinien jasno i klarownie wyjaśnić Polakom, iż do pewnych działań potrzebna była zdrada.
  Wałęsa był potrzebny wszystkim, gdyby nie on, w Niemczech doszłoby rónież do przelania krwi.
  Zanim rzucimy mięsem w naszego Bolka, należy się zastanowić, co zrobiłby każdy jeden przywódca Polski, w tamtych czasach,bezwarunkowego podporządkowania Rosji???
  Potrzebny był Bolek - bez niego nie ruszyłoby nic.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam! Najzupełniej się zgadzam z każdym Twoim zdaniem, ale jaki to ma związek z tematem mojego wpisu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Też niestety czarno to widzę, ale zaskoczyłaś mnie, że ktoś produkuje zabawki edukacyjne z informacją o "zamachu smoleńskim". Jestem w szoku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też byłam tak zszokowana, że musiałam zareagować, za co zostałam obrzucona jadem i obelgami, ale w końcu mnie przeprosił. Coś mi się przypomina, że chyba to wydarzenie opisałam na blogu - muszę to znaleźć.

  OdpowiedzUsuń

Adres emailowy nie będzie wyświetlany.

Wizyta

Dzisiaj na rogu mojej ulicy pojawił się Pan Premier, aby złożyć bukiet kwiatów pod tablicą upamiętniającą "Profesora Lecha Kaczyńskie...