niedziela, 6 stycznia 2013

Mój blog - dlaczego?

Witajcie blogerzy!  Dlaczego założyłam ten blog?  Może dlatego, że po 39-ciu latach nieobecności odkrywam Polskę na nowo i chcę się podzielić wrażeniami?  Może dlatego, że muszę się zająć czymś innym niż gotowanie i zakupy, albo że po prostu lubię pisać (chociaż najbardziej dobrym wiecznym piórem), albo że z długiego przyzwyczajenia rano zasiadam do komputera, ale nie mam na nim co robić?  Po roku na emeryturze jeszcze nie znalazłam sobie sensownego zajęcia (choć pierwszy okres głębokiego  przygnębienia już minął); może tu odkryję jakieś nowe wyzwanie?

Jednym z powodów na pewno jest to, że chciałabym douczyć się poprawnej polszczyzny, jaką dawniej się chlubiłam.  Jestem całkowicie dwujęzyczna, ale mój zasób słów w języku polskim zmalał zastraszająco i nad gramatyką też muszę się często zastanawiać.  Co gorsza, to samo powoli zaczyna się dziać z moim angielskim, na którym polegali moi angielscy współpracownicy, bo był taki nienaganny. Może założyć następny blog po angielsku?  To jest myśl!

3 komentarze:

  1. Oba języki perfekcyjne są !!!!!!! PISZ !!!!!!!!! a my z radością będziemy czytać i komentować !!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Oba blogi są fantastyczne! Jeśli faktycznie się uzależnisz od 'blogowania' to my tylko na tym skorzystamy! Świetny styl i spostrzeżenia jakże trafne :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za miłe komentarze!

    OdpowiedzUsuń

Adres emailowy nie będzie wyświetlany.

Wizyta

Dzisiaj na rogu mojej ulicy pojawił się Pan Premier, aby złożyć bukiet kwiatów pod tablicą upamiętniającą "Profesora Lecha Kaczyńskie...