piątek, 3 stycznia 2014

Gra dla małżeństw lub partnerów

Chcę się pochwalić twórczym osiągnięciem w dziedzinie prezentów gwiazdkowych na Boże Narodzenie 2013.

W naszej rodzinie już od wielu lat jest zasada, że każdy dostaje jeden główny prezent od wylosowanej osoby, żeby było sprawiedliwie, ale wszyscy i tak kupujemy dodatkowe.  Szukając drobnych upominków dla najbliższych natrafiłam na piękne, nostalgiczne, ręcznie robione medaliony w ozdobnej, metalowej oprawie ze szklanym kaboszonem, które zawierały pojedyncze numerki na podkładzie papieru ze starych ksiąg.  Tak mi się spodobały, że  je kupiłam, ale zdawałam sobie sprawę z tego, że same mogłyby nie przemówić do nimi obdarowanych, chyba, że też by byli nostalgiczni.

Zawsze chciałam być psychologiem, więc dałam moim marzeniom pole do popisu i wymyśliłam do tych numerków terapeutyczną grę dla par.  Włożyłam medaliony do ładnego pudełka i zaopatrzyłam je w następującą instrukcję:

Niebezpieczne Warzywa

- gra  dla  par

Zestaw zawiera:

- zawieszki z numerami 1 i 2

- zasady gry w dwóch wersjach

Zasady gry (wersja dla odważnych)

(znajomość arytmetyki wymagana)

1)      Para robi zebranie raz w tygodniu, np. w poniedziałek wieczorem (możnaby w sobotę, ale po co sobie psuć weekend), aby zanalizować swoje zachowanie w ciągu minionego tygodnia pod kątem wykroczeń partnerskich, które można podzielić na następujące warzywne kategorie, odzwierciedlające kolor twarzy winowajcy:

 a)      rzodkiewki, np. spóźnienie na obiad, niedokłane wykonanie zakupów, zaległości w wynoszeniu śmieci,  przypalenie kotletów,  itp.


 b)      buraki, np. niestawienie się na umówione spotkanie, przegapienie rocznicy ślubu czy imienin partnera, niedotrzymanie solemnej obietnicy, itp.


 c)      kalafiory, np.  zapodzianie się na noc, jakiś przygodny flirt na imprezie czy żenujący SMS.


 2)      Rezultaty: para podlicza punkty za wykroczenia:

Rzodkiewka                 1 punkt

Burak                           3 punkty

Kalafior                        5 punktów

3)      Wynik gry:

- partner z największą ilością punktów dostaje zawieszkę numer 2, czyli samo dno

- partner z najmniejszą ilością punktów dostaje zawieszkę numer 1, czyli top dog

Zawieszki można sobie przypiąć do szlafroka, ulubionego kubka lub też w każdym innym miejscu.

4)      nagroda za wygraną:

- partner z zawieszką nr 1 zyskuje absolutne prawo do  otrzymywania porannej kawy/herbaty do łóżka przez cały tydzień, aż do następnego zebrania (jeżeli to lubi, bo jak nie, to można ustalić stosowniejszą nagrodę).

Zasady gry (wersja bezstresowa)

(znajomość arytmetyki nie jest wymagana)

1)      Para robi zebranie raz w tygodniu, np. w poniedziałek wieczorem

2)      Jeden partner rzuca monetą (w jednym tygodniu partner A, w następnym partner B, na przemian)

3)      Wynik gry:

Orzeł / królowa – zawieszka nr 1 dla rzucającego partnera

Reszka – zawieszka nr 2 dla rzucającego partnera

4)  nagroda za wygraną, czyli nr 1:

- partner z zawieszką nr 1 zyskuje absolutne prawo do otrzymywania porannej kawy/herbaty do łóżka przez cały tydzień, aż do następnego zebrania (jeżeli to lubi, bo jak nie, to można ustalić stosowniejszą nagrodę).

Health warning: consult your doctor before use if you are allergic to any of the ingredients or if you are playing other games at the same time.

 (Po polsku:

Przed użyciem zasięgnij porady lekarza, jeżeli masz alergię na którykolwiek ze składników lub w tym samym czasie grasz w inne gry)

2 komentarze:

Adres emailowy nie będzie wyświetlany.

Wizyta

Dzisiaj na rogu mojej ulicy pojawił się Pan Premier, aby złożyć bukiet kwiatów pod tablicą upamiętniającą "Profesora Lecha Kaczyńskie...